משרד החקלאות קובע: ציון מושלם לכלבייה העירונית ברעננה

משרד החקלאות, שערך ביקורת פתע בכלבייה העירונית ברעננה, מצא כי העירייה עומדת בכל אחד מקריטריוני המבדק וציין כי מדובר ב"כלבייה לדוגמא"

משרד החקלאות, שערך ביקורת פתע בכלבייה העירונית רעננה, מצא כי הכלבייה עומדת בכל הקריטריונים שנקבעו וציין כי “הכלבייה מנוהלת למופת, מטופחת ומהווה כלבייה לדוגמא”.

זו הפעם השנייה ברציפות שהכלבייה עוברת בהצלחה יתרה את מבדקי הפתע של משרד החקלאות, ומקבלת ציון מושלם ללא כל הערות או ליקויים לתיקון. הנושאים שנבדקו כוללים בין השאר את הפיקוח הווטרינרי המתקיים בכלבייה, טיפול בפציעות ומחלות, נוהל החיסונים והעיקורים וסירוסים, ניקיון ותקינות המתחם, תפעול הכלבייה, מצבם הבריאותי של הכלבים השוהים בה, הכשרת עובדי הכלבייה, רישום ומעקב ועוד.

הכלבייה העירונית, המשותפת לרעננה וכפר סבא, משמשת כמתקן מוגן עבור כלבים. בכלבייה קיים חדר טיפולים וניתוחים מאובזר בו מקבלים הכלבים טיפול רפואי מקצועי ומסור על ידי וטרינרים מוסמכים. כמו כן, בכלבייה קיימים אמצעי חימום בחורף ומתקני קירור לתקופת הקיץ, שלוש גינות כלבים מגודרות המשמשות למשחק חופשי של הכלבים, מיטה מיוחדת בכל תא ועוד.

לכלבייה מגיעים מידי יום מתנדבים שמוציאים את הכלבים לטיול יומי מחוץ לכלוב, משחררים אותם למשחק בגינות הכלבים במתחם, מפנקים אותם בחטיפים ומעניקים להם חום ואהבה, ומכינים אותה לקליטה מיטבית בבית מאמץ.

בכלבייה נמצאים עשרות כלבים מסוגים וגדלים שונים שזקוקים לבית אוהב. הכלבייה פתוחה לאימוץ כלבים מידי יום, כולל בימי שבת. הכלבים נמסרים לאחר בדיקה יסודית של וטרינר, מעוקרים/ מסורסים, מחוסנים ומטופלים בכל הטיפולים הנדרשים. לרשות המאמצים עומד צוות ייעודי אשר מסייע בהתאמת הכלב למשפחה המאמצת.

מצורפת תמונה מהכלבייה. קרדיט צילום – נטלי פוקס לייטנר

כתבות מהפורטל שיעניינו אתכם

יש לכם חדשות לחלוק איתנו?
נגישות