עיריית רעננה דואגת לביטחון התעסוקתי שלכם!

"רשת ביטחון", פרויקט ייחודי שייושם בעיר בשיתוף קרן מעגלים ומרכז השלטון המקומי, מציע קורסי הכשרה תעסוקתית לעובדים בעלי ותק במקצועות שוחקים

יריית רעננה, בשיתוף מרכז השלטון המקומי וקרן “מעגלים”, מודיעה על פתיחתו של מיזם תעסוקה ייחודי לעובדי העירייה ולכלל תושבי העיר להעשרה ולמתן כלים לשינוי מקצועי.

במסגרת המיזם מוצעת לעובדים המועסקים במקצועות המוגדרים כשוחקים (ע”פ הגדרת קרן מעגלים), הכשרה מקצועית במגוון תחומים באמצעות קורסים מפוקחים על ידי משרד העבודה ומשרד התמ”ת שיועברו להם חינם, בשעות אחר הצהריים. בתכנית זכאים להיכלל עובדים ותושבי העיר המועסקים במקצוע שוחק (בהיקף 50% משרה ומעלה), בגילאי חמישים ומעלה, עד שנתיים לפני פרישה (גברים בגילאי 65, נשים בגילאי 60),  שהינם בעלי ותק של שבע שנים; או עובדים מתחת לגיל חמישים שצברו 20 שנות ותק במקצוע שוחק. ותק העבודה נקבע על פי זמן העבודה הכולל של הלומד, צבירת הותק אינה חייבת להיות ברצף או אצל אותו המעסיק. בין היתר זכאים להשתתף בפרויקט עובדים מתחום הניקיון, התעשייה הקלה והמסורתית, סייעות ומטפלות לגיל הרך, נהגים ומפעילי ציוד כבד, עובדי ענפי הבניה והתשתיות ועוד מגוון רב של בעלי מקצוע העוסקים במקצועות שוחקים.

התכנית נועדה לספק לתושבי העיר ועובדי העירייה, העומדים בקריטריוני הזכאות, “רשת בטחון” תעסוקתית שתוכל לסייע להם להמשיך בעבודה גם בגילאים מתקדמים, או במקרה של חוסר יכולת פיזית להמשיך ולעבוד במקצוע שוחק, באמצעות הכשרות מתאימות למקצועות חלופיים.

הקורסים מוצעים במגוון תחומי עיסוק, בהם  ניהול לוגיסטי בענף התעשייה, ניהול משרד,  הנהלת חשבונות, הכשרה מקצועית בתחום החשמל, קורס קונדיטוריה וקורס טבחות מקצועית  קורס מנעולנים ועוד. כל עובד/תושב, זכאי לעבור הכשרה של קורס אחד.

ראש העיר רעננה, חיים ברוידא: “תכנית “רשת ביטחון”, היא בשורה של ממש עבור עובדי העירייה ועובדי העיר ככלל, שיוכלו ליהנות מהאפשרות לביטחון תעסוקתי וכלכלי לטווח הרחוק, ומהרחבת הכשרתם המקצועית בתנאים נוחים וללא עלות. אני מברך על שיתוף הפורה עם קרן מעגלים ומרכז השלטון המקומי, ביישום התכנית בעיר.  זו מדיניות עירונית הרואה ערך עליון בדאגה לרווחתם ולמיצוי זכויותיהם של עובדי העיר ותושביה”.

בימים אלו, מתבצע הגיוס הראשוני של מועמדים לתכנית. תושבי העיר ועובדי העירייה, העומדים בתנאי הסף, ומעוניינים להשתתף בתכנית, מוזמנים להירשם בלינק ולמלא את פרטיהם, ואת תחום ההכשרה בו הינו מעוניינים. עם קבלת המידע, ישוב אל המועמדים נציג שילווה אותם מרגע הגשת הבקשה ועד תחילת הלימודים.

להרשמה לתכנית:  http://raananatraining.activetrail.biz/SafetyNet

להגדרת קרן מעגלים למקצועות שוחקים: https://www.magalim.org.il/

כתבות מהפורטל שיעניינו אתכם

יש לכם חדשות לחלוק איתנו?
נגישות