עיריית רעננה הקימה מערך חקירות אפידמיולוגיות עירוני בהפעלת עובדות העירייה

העובדות הוכשרו לביצוע החקירות האפידמיולוגיות, במטרה לסייע במאמץ הכולל למיגור התחלואה בקורונה וצמצום מעגלי ההדבקה, בליווי והכוונת משרד הבריאות ופיקוד העורף

עיריית רעננה מרחיבה את מעגל החקירות האפידמיולוגיות המתבצעות בעיר, והקימה מערך חקירות המופעל עד ידי עובדות הרשות שהוכשרו לנושא בשבועות האחרונים, על ידי משרד הבריאות ופיקוד העורף.

בשלב זה, כולל המערך שש עובדות עירייה, המבצעות את תפקידן במקביל לתפקידן בעירייה בשגרה, ועברו את ההכשרה מתוך מטרה לסייע במיגור היקף התחלואה הכוללת בעיר וצמצום מעגלי ההדבקה. העובדות הוכשרו לתפקידן באמצעות מפגשי זום ועמדו בהצלחה במבחן מעבר בנושא. בשלב זה כולל התחקור ביצוע שיחות עם תושבי העיר שהיו במגע עם חולים מאומתים ונדרשים לבידוד, זאת לאחר קבלת המידע אודותם ממשרד הבריאות באמצעות מערכת מקוונת אליה יש בידיהן הרשאה ובהן הן מזינות את פרטי החקירה.  במהלך השיחות, מחודדים הנהלים לגבי משמעות הבידוד, התקופה הנדרשת, חשיבות ביצוע בדיקת קורונה בהתאם לצורך, הקשר עם קופות החולים ועוד. בשלב הבא, צפויה הכשרה נוספת של העובדות ולאחריה הן יעמדו בקשר עם חולים מאומתים ויבצעו תחקור של החולים עצמם.

הקמת מערך החקירות האפידמיולוגיות, הנה נדבך נוסף במאמץ העירוני הכולל למיגור התחלואה בקורונה,

במכלול תחומי העשייה העירוניים, הודות לו, ולאור שיתוף הפעולה של תושבי העיר, רעננה היא העיר היחידה בשרון שנכון לימים אלו איננה מוכרזת כעיר אדומה. במסגרת המהלכים העירוניים שבוצעו  במסגרת המאבק בנגיף, הכשירה העירייה בחודש מאי האחרון עובדות לביצוע תשאול חולים ומבודדים הקשורים למערכת הפעילות העירונית, בפעילות שהוכיחה עצמה בצמצום התחלואה בעיר. בין היתר ביצעו העובדות תשאולים לעובדים במוסדות החינוך ובמתקני העירייה, מתוך רצון לאתר מגעים במוסדות עירוניים ובכך להקטין את היקף ההדבקה.

 

הודות למאמץ העירוני ולשיתוף הפעולה של תושבי העיר– נכון להיום רעננה היא העיר היחידה בשרון שאינה מוכרזת כעיר אדומה.

כתבות מהפורטל שיעניינו אתכם

יש לכם חדשות לחלוק איתנו?
נגישות