עיריית רעננה זכתה במקום הראשון במדד השקיפות ברשויות המקומיות לשנת 2019

בשורות טובות לעיר רעננה!

עיריית רעננה התבשרה אתמול (ג’ 17.12.19) על דירוגה במקום הראשון במדד שקיפות האתרים ברשויות מקומיות לשנת 2019, מטעם עמותת שקיפות בינלאומית ישראל, הפועלת להגברת השקיפות במגזר הציבורי והעסקי בישראל.

בזכייתה, הוכיחה עיריית רעננה עמידה במלוא הקריטריונים שהוגדרו ונבדקו על ידי העמותה במסגרת המדד, בקבלת ניקוד מלא של 100% ברמת A+. יחד עם העיר רעננה זכו בתואר המכובד שבע רשויות נוספות, מתוך 39 רשויות שנבדקו מכל הארץ, וזכו בממוצע ציונים כולל של 91%. בין הקריטריונים שנבדקו במסגרת המדד, הצגת פרטי התקשרות עם הרשות המקומית, ממשק ידידותי למשתמש, שקיפות כנדרש בחוק חופש המידע, מענקים ותמיכות, מידע בנושא כספים- תקציב וארנונה, רכש, כוח אדם רישוי עסקים ועוד.

מדד השקיפות ברשויות המקומיות פותח במטרה לקדם את מידת השיקוף והבהירות של מידע ותהליכים פנים-ארגוניים ואת העמקת ההנגשה של מידע זה לציבור ברשויות המקומיות. השנה כלל המדד 90 קריטריונים בחלוקה ל- 16 קטגוריות לבדיקת שקיפות ונגישות המידע באתרי האינטרנט של 39 ערים בישראל שקיבלו ציון של 80% ומעלה במדד 2017.

חיים ברוידא, ראש העיר רעננה: “הדירוג במקום הראשון במדד מבטא עמידה ביעד שהצבתי לעצמי עם כניסתי לתפקיד ראשות העיר להביא את העשייה העירונית לשקיפות מקסימאלית בפני התושבים. זהו שיאו של מעגל עשייה רצופה לשיתוף הציבור, במסגרתו הצבנו נורמות וסטנדרטים חדשים בתחום השקיפות העירונית. אנו פועלים בשקיפות מלאה מול תושבי העיר להצגת מלוא הפעילות העירונית, מתוך אמונה בחשיבות הנגשת המידע לציבור וכחלק מהאחריות שלנו כלפי התושבים. הזכייה במדד שקיפות האתרים ברשויות המקומיות, היא עדות נוספת להצלחת המאמץ הכולל שאנו משקיעים ביישום ערכי השקיפות כחלק מההתנהלות העירונית, בתפעולו של אתר עירוני פעיל, נגיש לכל ובו מלא המידע העירוני לשירות התושב”.

כתבות מהפורטל שיעניינו אתכם

יש לכם חדשות לחלוק איתנו?
נגישות