רעננה העירייה הראשונה בישראל: ארגון תומך משפחה

העירייה תפעל ליצור איזון בין חייהם המשפחתיים של העובדות והעובדים לבין צרכי העבודה, כחלק מקידום תפיסה שמעניקה שוויון הזדמנויות תעסוקתי

עיריית רעננה הינה הרשות הראשונה בישראל שהחליטה לאמץ את עקרונות “ארגון תומך משפחה” ותפעל לקדם את הנושא בקרב עובדיה.  העירייה תפעל לאזן בין סביבת העבודה וחייהם המקצועיים של העובדים והעובדות לבין חייהם הפרטיים, מתוך מטרה לקדם תפיסה שיווניות להתפתחות אישית ומקצועית לנשים וגברים.

בישראל עד כה רק מספר חברות פרטיות אימצו את העקרונות של “ארגון תומך משפחה” ועיריית רעננה הינה הרשות המקומית הראשונה בישראל להתאים ולאמץ עקרונות אלו עבור עובדי השלטון המקומי.

עיריית רעננה, כארגון שמעמיד את השוויון כערך מרכזי בחזון ובתרבות הארגונית, שמה לנגד עיניה את נושא הייצוגיות השווה בגופי העירייה השונים, ולקחה על עצמה להעלות את המודעות של עובדות ועובדים, מנהלות ומנהלים, להתייחסות שוויונית לגברים ולנשים ביחס לאיזון בית-עבודה. בעירייה מאמינים כי שילוב מיטבי בין עבודה והתפתחות מקצועית לבין חיי משפחה, מקדמים את הרווחה הנפשית וההתפתחות האישית של כלל עובדי העירייה, גברים ונשים כאחד, ותורמים לצמיחת הארגון.

ראש העיר חיים ברוידא, ומנכ”ל העירייה אריאל הילדסהיימר, אשר מובילים תפיסה של שוויון מגדרי בארגון, ביקשו לקדם את המחויבות והטמעת האמנה ומינו לכך צוות מיוחד, בהובלת איילת דליות, יועצת ראש העיר לקידום שוויון מגדרי, שיחד עם אגף משאבי אנוש, נציגות העובדים, הדוברת, גזבר העירייה ונציגת היועצת המשפטית, ניסחו והגדירו את העקרונות, אותם תיישם העירייה בארגון. העקרונות הוצגו בישיבה מיוחדת בפני מנהלי האגפים, אשר מצידם התחייבו בחתימה ליישום העקרונות.

בין העקרונות שהתחייבה העירייה ליישם ניתן למצוא את השאיפה לייצוג שווה של נשים בעמדות ניהול, מתן מענה פרטני לעובדים עם צרכים משפחתיים ייחודיים, בימי חמישי לא ייקבעו פגישות לאחר השעה ארבע במטרה לאפשר לעובדים לבלות אחר הצהריים זה בחיק המשפחה, לקדם מודעות לזכויות הקיימות בחוק בנוגע לאיזון בית-משפחה ועוד.

חיים ברוידא, ראש העיר רעננה: “אני רואה בעובדי העירייה את הנכס החשוב ביותר של העירייה, ואני מאמין כי פעולות אלו יאפשרו לעובדות ולעובדים התפתחות אישית ומקצועית שווה, תוך שמירה על חיי המשפחה ואיכות החיים”.

כתבות מהפורטל שיעניינו אתכם

יש לכם חדשות לחלוק איתנו?
נגישות